Kronika Chrzanowska nr 2/2023

Drodzy Czytelnicy, mamy przyjemność przedstawić Wam najnowsze wydanie chrzanowskiego biuletynu miejskiego.
Jak mówi stare przysłowie: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, a ponieważ całkowicie zgadzamy się z tą sentencją, w tym numerze dużo będzie o inwestycjach w sport i rekreację.
Dotychczasowa jednostka organizacyjna gminy Kryta Pływalnia „Cabańska Fala” została przekształcona w Miejskie Centrum Sportu w Chrzanowie.To właśnie MCS zarządzać będzie powstałym na osiedlu Kąty nowoczesnym kompleksem sportowym z letnimi basenami i miejskim stadionem, a w przyszłości obejmie także w zarząd m.in. halę widowiskowo-sportową, Orlika czy boiska przy ul. Sikorskiego w Chrzanowie.


Dlaczego inwestowanie w infrastrukturę sportową jest tak ważne? Odpowiedź jest prosta: regularna aktywność fizyczna daje niezliczone korzyści dla organizmu. Poprawia wytrzymałość, wzmacnia mięśnie, pozytywnie wpływa na samopoczucie i zwiększa wydajność umysłową.
Zajęcia sportowe czy wspólna gra w zespole poprawia także umiejętności interpersonalne, buduje charakter i uczy współpracy. Dobrym przykładem, a zarazem ciekawą dyscypliną łączącą zaangażowanie ciała i ducha, są szachy.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje je za dyscyplinę sportu i - choć niektórzy nie zgadzają się z taką kwalifikacją – trzeba przyznać, że ta królewska gra rozwija umysł i poprawia koncentrację. Tym bardziej jesteśmy dumni, że właśnie szachy, dzięki staraniom lokalnego środowiska szachowego, stają się wizytówką gminy. Więcej przeczytacie o tym na łamach tego numeru Kroniki Chrzanowskiej w rozmowie z Marianem Sadzikowskim. Od lat z powodzeniem zaraża swoją pasją kolejne pokolenia młodych chrzanowian.
W zdrowym ciele zdrowy duch! W tym numerze polecamy:

Ten numer Kroniki ukazuje się w samym środku lata. To pora roku, która niewątpliwie sprzyja nie tylko aktywności fizycznej, ale także relaksowi i spędzaniu czasu na łonie natury. Idealnym miejscem do tego jest magiczne i stworzone z pasji miejsce w samym sercu Płazy. Natura, relaks, pozytywne wibracje. To wszystko znajdziecie w Czułej Stodole. Czy potrzeba czegoś więcej? Może tylko dobrej lektury.
Życzymy Wam przyjemnego czytania, inspiracji do działania i zachęcamy do aktywnego życia!