Zainwestuj

 

Gmina Chrzanów to przyjazne, konkurencyjne i atrakcyjne środowisko dla rozwoju biznesu.

Chrzanów zmienia się na naszych oczach - tylu inwestycji nie było u nas od dawna. Co istotne - to nie tylko intensywne działania gminy - bardzo aktywni są także inwestorzy prywatni. Warto wspomnieć choćby o rozbudowie zakładu Dan Cake w Kościelcu (wartej 71,8 mln zł), rozbudowie zakładu Valeo przy A4 (wartej 179 mln zł), rozbudowie zakładu Swisspor w Kroczymiechu (wartej ok. 50 mln zł), budowie Merkury Marketu przy ul. Europejskiej, budowie nowych osiedli mieszkaniowych przy ul. Partyzantów (5 budynków, 176 mieszkań) i ul. Leśnej (6 budynków, ponad 200 mieszkań) oraz dwóch bloków mieszkalnych przy ul. Kościelnej (48 mieszkań).
Jednym z naszych atutów jest położenie na granicy dwóch regionów o znacznym potencjale ekonomicznym, społecznym i kulturowym - Małopolski i Śląska, dokładnie pomiędzy ich stolicami: Krakowem i Katowicami. Z tymi ośrodkami Chrzanów połączony jest autostradą A4 (znajdują się tutaj aż 3 węzły) oraz drogą krajową nr 79. Dzięki tym drogom posiadamy także szybkie połączenie z dwoma lotniskami: Kraków Airport (35 km) oraz Katowice Airport (60 km). Przez teren gminy Chrzanów przebiegają także dwie ważne linie kolejowe: linia nr 133 łącząca Kraków z Dąbrową Górniczą, oraz linia nr 93 łącząca Trzebinię z Zebrzydowicami.

 

W celu zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej Chrzanowa trwają prace nad utworzeniem dużej strefy inwestycyjnej przy autostradzie A4 o wielkości ok. 280 ha.

 

 

Przygotowywana jest ona pod obiekty produkcyjne, składy i magazyny oraz zabudowę produkcyjno-usługową, spedycyjną, a także szeroko pojęte usługi. Strefa znajduje się po północnej stronie autostrady A4, w bliskim sąsiedztwie centrum Chrzanowa (ok 1,5 km) oraz centrum Trzebini (ok 6,5 km).

Gmina Chrzanów stawia także na rozwój budownictwa mieszkaniowego. W ścisłym centrum miasta, we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, projektuje innowacyjne technicznie i społecznie eko-osiedle. W związku z tym, zainteresowana jest także nawiązaniem kontaktów z inwestorami działającymi w branży zrównoważonego  budownictwa mieszkaniowego.

Warto również nadmienić, że Chrzanów to miasto o wyjątkowej tradycji przemysłowej. To tutaj powstała Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce – Fablok S.A. Decyzja o zlokalizowaniu tego zakładu została podjęta właśnie ze względu na korzystne położenie geograficzne oraz połączenia komunikacyjne Chrzanowa.

Chrzanów zyskał także zaufanie inwestorów zagranicznych. W ostatnich latach swoje zakłady produkcyjne wybudowały tutaj m.in Valeo, Hydro, Dan Cake czy Swisspor. Każdy z tych firm rozbudowuje swoje zakłady o kolejne linie produkcyjne, magazyny czy centra badawczo-rozwojowe, co potwierdza, że warto inwestować w Chrzanowie. Nowa strefa inwestycyjna jest więc nie tylko szansą na rozwój gminy, ale jest również pięknym nawiązaniem do tradycji miasta, która w znacznej części została zbudowana właśnie przez przedsiębiorców. Dziś to szansa dla Was, aby napisać kolejny piękny rozdział historii Chrzanowa.

 

Zainwestuj w Chrzanowie. Tu się opłaca!

Oni już to zrobili:

 

potentat branży automotive

valeo3.png [235.45 KB]

 

Philogic3.jpg [76.66 KB]

 

innowator automatyki przemysłowej

 

 

Dynamic Technology - producent nano chemii

 dinamic technology fabryka3.png [352.53 KB]

 

 DanCake produkt3.png [219.75 KB]

 logo.png [4.26 KB]czołowy producent branży piekarniczo-cukierniczej

 

 

nowoczesne systemy dociepleń

swisspor produkt3.png [78.62 KB]

 

 martech produkt3.png [135.91 KB]

 

jedna z najnowocześniejszych firm w branży elektroenergetycznej

 

 

 

twój partner od aluminium

 hydro produkt3.png [263.96 KB]

 

 

 

Szerokie możliwości inwestycyjne, dostępność komunikacyjna, wysoka jakość rynku pracy, sprzyjający klimat społeczny sprawiają, że Chrzanów to przyjazne, atrakcyjne i konkurencyjne środowisko dla rozwoju biznesu.