KULTURA I SPORT

Spotkanie autorskie z Jędrzejem Majką – „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”

10 kwietnia 2024
Muzeum w Chrzanowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Jędrzejem Majką, które odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 16:30 w Oddziale Wystaw Czasowych, Aleja Henryka 16.

Kim jest Jędrzej Majka? Oto kilka słów od prelegenta:
„Jestem autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiadam w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań w bibliotekach i ośrodkach kultury. Jako ekspert podróżnik-kulinarny występuję w programie „Pytanie na Śniadanie” a od października 2021 r. prowadzę program telewizyjny „Na tropie przypraw” (4 sezony).”

Podczas spotkania, zanurzymy się w świat egzotycznych przypraw i ich historii:

"Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat".

„Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu to najbardziej fascynujące zajęcie podczas podróży. A historia przypraw to historia pełna zwrotów akcji i intryg, z wielkimi pieniędzmi w tle. Podróżnicy porzucali swoje dotychczasowe życie i zwabieni zapachem przypraw, sławy i fortuny ruszali w świat. Która przyprawa jest najstarsza a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn?”.

plakat a_page-0001.jpg [4.03 MB]