Kronika Chrzanowska nr 3/2023

Drodzy Czytelnicy, z przyjemnością prezentujemy Wam najnowsze wydanie Kroniki Chrzanowskiej, a w nim wiele ciekawych artykułów o życiu gminy i jej mieszkańców.
Miło nam gościć w Waszych domach. Mamy nadzieję, że kolejny numer biuletynu miejskiego będzie źródłem inspiracji i ciekawą lekturą w zimowe wieczory. Przełom roku to czas wyjątkowy, który sprzyja chwili refleksji i snuciu planów na Nowy Rok.

A jakie plany na 2024 rok ma gmina Chrzanów?
Przeczytacie o tym w rozmowie z burmistrzem Robertem Maciaszkiem. Podsumowujemy to, co działo się na lokalnych drogach i informujemy, co jeszcze dziać się będzie. Przedstawiamy plany dotyczące budowy nowych drogowych połączeń w mieście i w sołectwach. Tych, które usprawnią komunikację mieszkańców i tych, które będą służyć inwestorom. A dla rowerzystów, amatorów jazdy na rolkach i hulajnogach - aktualne informacje o postępach w budowie ścieżki pieszo-rowerowej nad Chechłem. Temat, który polecamy szczególnie, bo rozgrzewa do czerwoności co roku o tej porze, to odśnieżanie dróg i chodników, a także kwestie związane z własnością dróg w gminie Chrzanów. Zachęcamy do uważnej lektury, by dowiedzieć się wreszcie u źródła, kto i za co odpowiada. Sporo uwagi poświęcamy jak zawsze wydarzeniom kulturalnym, sportowym i edukacyjnym. I to co najważniejsze i co staje się naszym znakiem rozpoznawczym - oddajemy głos ciekawym mieszkańcom, ludziom z pasją. Niewątpliwie wielkimi pasjonatkami są członkinie zespołu Senior Singers, którym piosenka towarzyszy od 10 lat i które udowadniają, że jesień życia może być bardzo ekscytująca. Pasji nie można też odmówić lokalnym miłośnikom piłki ręcznej. W życiu trzeba mieć pasję! W tym numerze polecamy: Koniecznie przeczytajcie relację ze spotkania po latach legend chrzanowskiego szczypiorniaka, tworzących od dekad historię tego sportu na ziemi chrzanowskiej. Nie zapomnieliśmy także o pasjonatach kolei i miłośnikach historii. Oni także znajdą coś dla siebie. Każdy artykuł to okno na życie naszej gminy i jej mieszkańców. To właśnie ich historie, a właściwie Wasze historie, osiągnięcia i podejmowane wyzwania tworzą mozaikę tego, co w Chrzanowie najpiękniejsze i wyjątkowe. Gorąco zachęcamy do lektury. Niech każdy artykuł będzie inspiracją do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej wspólnoty i świadectwem tego, jak wiele możemy razem osiągnąć.