Pierwszy w Polsce próbny Egzamin Ósmoklasisty online!

Za miesiąc uczniowie kończący podstawówkę przystąpią do pisania egzaminu ósmoklasisty. Ich rezultaty będą miały decydujący wpływ na rekrutację do szkół średnich.

Nic więc dziwnego, że w licznych domach trwa wzmożona nauka. Uczniowie wykorzystują te ostatnie tygodnie na utrwalanie materiału z polskiego, angielskiego i matematyki. Czy są już odpowiednio przygotowani? A może przydałoby się jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Jaki wynik jest obecnie w ich zasięgu? Odpowiedzi może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizatorem jest platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.

Dlaczego wybrano taką formę? - Zależało nam, żeby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Forma online stwarza możliwość rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, choć my polecamy zdecydowanie rozwiązywanie egzaminu na komputerze, ze względu na większą wygodę - mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca wydarzenia i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online organizowany jest w terminie 16-18.04.2024 r. Każdego dnia będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na majowym egzaminie. - Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim słuchanka. Wszystko możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów - dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie online, wystarczy zapisać się na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również znajdują się dodatkowe informacje. Arkusze będą dostępne od rana do wieczora, tak aby umożliwić każdemu uczniowi wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY stwarza okazję do sprawdzenia wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu - chociażby pod kątem limitu czasu. Warto skorzystać z tej okazji, zwłaszcza że udział jest bezpłatny. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno przełoży się na lepszy rezultat w połowie maja.