Wydział Planowania Przestrzennego i Gospodarki

Dyrektor wydziału: Edyta Kaszuba
II piętro, pok. 70  - tel. 32 7585 170
II piętro, pok. 71  - tel. 32 7585 171
II piętro, pok. 72  - tel. 32 7585 172
I piętro, pok. 34 - tel. 32 7585 134
e-mail: au@chrzanow.pl 

Działalność gospodarcza
II piętro, pok. 85   - tel. 32 7585 185
e-mail: wss1@chrzanow.pl 

 

Zadania wydziału:

W zakresie planowania przestrzennego
1. Prowadzenie spraw związanych ze sporządzaniem i realizacją studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy oraz jego zmianą.
2. Prowadzenie spraw związanych ze sporządzaniem i realizacją miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy oraz ich zmianą.
3. Prowadzenie gminnej ewidencji zabytków.
4. Wydawanie: zaświadczeń, opinii, wypisów i wyrysów z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy.
5. Dokonywanie ocen zmian w zagospodarowaniu przestrzennym Gminy.
6. Prowadzenie oceny zachowania dziedzictwa krajobrazu, ładu przestrzennego oraz estetyki miasta i przedkładanie wniosków w tym zakresie.
7. Przygotowanie w formie koncepcji do projektów, propozycji rozwiązań problemów urbanistycznych i architektonicznych Gminy w ramach jej kompetencji.
8. Prowadzenie postępowań w sprawach dot. ustalenia warunków zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego.
9. Prowadzenie rejestrów graficznych i chronologiczno-formalnych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, wydawanych decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz sporządzanie sprawozdań.
10. Sprawdzanie zgodności wydawanych decyzji o pozwoleniu na budowę z wydanymi decyzjami o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego.
11. Przygotowanie opinii z zakresu ładu przestrzennego.
12. Wykonywanie czynności w ramach procesu rewitalizacji w szczególności opracowywanie, koordynowanie i monitoring realizacji gminnego programu rewitalizacji, przygotowywanie projektów uchwał dotyczących rewitalizacji, wydawanie zaświadczeń.


W zakresie przedsiębiorczości
1. Prowadzenie spraw związanych z ewidencją innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie.
2. Realizacja zadań związanych z wprowadzaniem danych do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz do rejestru działalności reglamentowanej (RDR).
3. Prowadzenie spraw związanych z udostępnianiem danych z ewidencji działalności gospodarczej.
4. Wykonywanie czynności pomocniczych związanych z prowadzeniem Krajowego Rejestru Sądowego.
5. Prowadzenie spraw związanych z wydawaniem zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.
6. Prowadzenie spraw związanych z udzielaniem licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką.
7. Prowadzenie spraw związanych z wydaniem zezwoleń na wykonywanie przewozów regularnych i regularnych specjalnych.
8. Wykonywanie i zlecanie wykonywania analizy sytuacji rynkowej w zakresie regularnego przewozu osób.
9. Kontrola przedsiębiorców w zakresie zgodności wykonywania transportu drogowego z przepisami ustawy i warunkami udzielanej licencji lub zezwolenia.
10. Podejmowanie działań mających na celu przyciąganie inwestorów krajowych i zagranicznych do Gminy, a także wspieranie rozwoju lokalnego sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
11. Pomoc w identyfikowaniu wsparcia jakiego może udzielić Gmina dla konkretnych działań zgłaszanych przez przedsiębiorców oraz udział w tworzeniu nowych form pomocy dla inwestorów i inicjatyw stymulujących lokalne środowisko gospodarcze.
12. Prowadzenie działań promujących Chrzanów jako gminę oferującą atrakcyjne warunki do podejmowania działalności gospodarczej i inwestycyjnej, w tym uczestniczenie w różnego rodzaju wydarzeniach skierowanych na przyciąganie inwestorów i promocję gospodarczą.
13. Prowadzenie bazy danych o terenach inwestycyjnych na terenie Gminy oraz udzielanie informacji o warunkach inwestowania.
14. Współpraca z instytucjami otoczenia biznesu.
15. Obsługa w zakresie organizacyjnym i bieżąca współpraca ze Społeczną Radą Gospodarczą oraz innymi instytucjami lokalnymi, regionalnymi, krajowymi i międzynarodowymi prowadzącymi działania na rzecz wsparcia podmiotów gospodarczych i promocji przedsiębiorczości.
16. Współpraca z inwestorami zewnętrznymi realizującymi zadania dla gminy ze środków własnych