EDUKACJA

EDUKACJA

Ortograficzni mistrzowie

4 października 2022
Jak co roku, uczniowie szkół podstawowych z gminy Chrzanów stanęli w ortograficzne szranki. Był to nie tylko sprawdzian ortograficznych umiejętności i zdrowej rywalizacji, ale także dobra zabawa.

26 września br. w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Armii Krajowej w Chrzanowie odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych „O pióro Burmistrza Miasta Chrzanowa”. Zdobywczyni I miejsca, uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej Nr 5 im. ks. Michała Potaczały w Chrzanowie - Katarzyna Marewicz otrzymała tytuł „Mistrza Ortografii Gminy Chrzanów”, a nagroda, którą jest pióro Burmistrza, zostanie jej wręczona na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 października 2022 r. Tytuł „Wicemistrza Ortografii Gminy Chrzanów” otrzymała Aleksandra Połetek z kl. VIII ze Szkoły Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie. Hanna Kęska z klasy VIIIc ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie zajęła III miejsce i tym samym zdobyła tytuł „II Wicemistrza Ortografii Gminy Chrzanów”.

Kolejnego dnia, 27 września, w Szkole Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie odbył się XI Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych „O długopis Przewodniczącego Rady Miejskiej w Chrzanowie”. „Mistrzem Ortografii Gminy Chrzanów” w kategorii uczniów klas III została w tym roku Lena Mówińska ze Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Armii Krajowej w Chrzanowie. Nagrodę główną w tej konkurencji, jaką jest długopis Przewodniczącego Rady Miejskiej, Lena również otrzyma na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Marcel Musiałek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie zajął II miejsce i otrzymał tytuł „Wicemistrza Ortografii Gminy Chrzanów”, a III miejsce i tytuł „II Wicemistrza Ortografii Gminy Chrzanów” wywalczyła Joanna Herman ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Do zobaczenia za rok!

Podobne aktualności

Dzień Edukacji Narodowej
EDUKACJA

Dzień Edukacji Narodowej

18 października 2022
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
EDUKACJA

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2022
Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa"
INFORMACJE

Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa"

1 lipca 2022