Kolej (PKP)

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują ważną linię kolejową łączącą województwo małopolskie ze śląskim, na trasie od Trzebini do Czechowic-Dziedzic. W ramach inwestycji duże zmiany zaszły w Chrzanowie. Zwiększyła się dostępność kolei dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Projekt poprawił bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym, a także usprawnił komunikację w mieście. Inwestycja dofinansowana jest ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przebudowa stacji Chrzanów jest częścią inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice. Po zakończeniu wszystkich prac pasażerowie korzystają z wygodnych, wyższych peronów, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na perony będzie można dostać się trzema windami. Osobom niewidomym i niedowidzącym przemieszczanie się ułatwi system ścieżek naprowadzających.

Bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym na terenie Chrzanowa zapewni pięć przebudowywanych wiaduktów kolejowych nad ulicami Krakowską, 29 Listopada, Kadłubek, Zbożową oraz Powstańców Styczniowych. Wszystkie przejazdy pod wiaduktami zostaną poszerzone – będą miały dwa pasy ruchu w przeciwnych kierunkach, a piesi zyskają dwumetrowe chodniki po obu stronach każdego obiektu.