INFORMACJE

EKOLOGIA

23 września Dniem Rolnictwa Ekologicznego

5 kwietnia 2022
Ustanowiono 23 września Dniem Rolnictwa Ekologicznego. Coroczne nagrody za doskonałe wyniki w dziedzinie ekologicznego łańcucha wartości.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, iż Parlament Europejski, Rada Unii Europejskiej i Komisja Europejska podpisały wspólną deklarację dotyczącą ustanowienia dnia 23 września Dniem Rolnictwa Ekologicznego w Unii Europejskiej. Inicjatywa ta jest związana z realizacją Planu działania na rzecz rozwoju produkcji ekologicznej, przyjętego przez Komisję Europejską 25 marca 2021 roku, w którym zapowiedziano ogłoszenie takiego dnia w celu podniesienia poziomu świadomości społecznej w UE na temat produkcji ekologicznej.

W planie działania Komisja Europejska przewidziała również wprowadzenie corocznych nagród za doskonałe wyniki w dziedzinie ekologicznego łańcucha wartości. Nagrody mają wyróżnić najlepsze i najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia ekologiczne przyczyniające się m.in. do zmniejszenia presji rolnictwa na środowisko i klimat.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uruchomiło stronę internetową, poświęconą wydarzeniu UE, jakim jest Dzień Rolnictwa Ekologicznego – 23 września oraz nagrodom ekologicznym, które zostaną wręczone w tym dniu.

Podobne aktualności

Kampania edukacyjna "Stopień mniej znaczy więcej"
EKOLOGIA

Kampania edukacyjna "Stopień mniej znaczy więcej"

26 października 2022
Poprawa efektywności energetycznej budynków
INFORMACJE

Poprawa efektywności energetycznej budynków

11 sierpnia 2022
Ogrzej się z TAURONEM
INFORMACJE

Ogrzej się z TAURONEM

21 czerwca 2022