INFORMACJE

INWESTYCJE

Powstała koncepcja Ekodzielnicy w Chrzanowie

24 czerwca 2022
Powstała koncepcja nowej, ekologicznej dzielnicy Chrzanowa. Obszar projektu to ponad 5 ha terenu w ścisłym centrum naszego miasta, pomiędzy ulicami Kusocińskiego i Krakowską.

Opracowanie zakłada powstanie zupełnie nowego dworca autobusowego z przestrzenią coworkingową i klubem seniora na górze, 200 nowych mieszkań z garażem podziemnym, nowoczesną halę targową z miejską szklarnią na piętrze, nowe sale kinowe MOKSiR, przestrzenie biurowe przy Placu 1000-lecia, zielone podwórka i kilkaset nowych drzew.

Przestrzenie są zaprojektowane w sposób elastyczny, będzie można je dostosować do zmieniających się potrzeb w przyszłości. Przestrzeń do spotkań i coworkingu dla mieszkańców odpowiada na istniejące zapotrzebowanie ze strony osób starszych, rodzin i osób z niepełnosprawnościami.

Prace nad projektem trwały kilka miesięcy - od przeprowadzenia szerokich badań i analiz, poprzez wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej po studium wykonalności i analizy finansowe. Wszystkie to powstało w ramach usług doradczych, na które pozyskaliśmy 100% finansowania z European Investment Bank w ramach InvestEU Advisory Hub. Wykonawcą prac była firma Ernst & Young. Autorką koncepcji architektoniczno-urbanistycznej jest architektka Aleksandra Wasilkowska.

 

Podobne aktualności

Mostek na Luszówce gotowy
INFORMACJE

Mostek na Luszówce gotowy

27 czerwca 2022
Utrudnienia w ruchu w ciągu ul. Podwale
INFORMACJE

Utrudnienia w ruchu w ciągu ul. Podwale

6 maja 2022
Czasowa organizacja ruchu w związku z przebudową wiaduktu nad ul. Kadłubek
INFORMACJE

Czasowa organizacja ruchu w związku z przebudową wiaduktu nad ul. Kadłubek

22 kwietnia 2022